Omarm je darm

Holistisch handboek met meer dan 65 oefeningen en meditaties.

Mockup nieuw groot

‘Dit boek is niet alleen een reis door darmgezondheid, maar ook een inspirerende gids voor een evenwichtig en gezond leven.’

– Marjolijn Duijvestein, Maag- Darm-, Leverarts, Radboudumc

‘Dit boek gaat veel mensen helpen’

– Jan Bommerez, holistisch trauma-therapeut, inspirator

‘Een super relevant boek en absolute must read voor iedereen met darmklachten – en hun dokters’

– Marieke Gielen, integratief MDL-arts

Over het boek

Heb jij regelmatig darmklachten, of andere onverklaarde klachten, en wil je weten wat je, naast de zorg van het ziekenhuis, allemaal kunt doen om je beter te voelen? Aan de hand van zeven duidelijke stappen geeft Omarm je darm je de tools om er grip op te krijgen.

In mijn boek leg ik je op een toegankelijke en herkenbare manier de wetenschappelijke kennis uit over de darm-brein-as, het tweerichtingsverkeer tussen onze buik en hersenen. Die verbinding tussen lichaam en geest is de sleutel om je beter te gaan voelen.

Met meer dan 65 praktische oefeningen en meditaties, gebaseerd op deze kennis, leert dit boek je luisteren naar de signalen van je lichaam, de body-mind-connectie te herstellen en zo het zelfhelend vermogen van het lijf te ondersteunen.

Wie het leest, leert op een andere manier naar zijn of haar klachten kijken. Wie de oefeningen doet, kan die klachten zelfs overstijgen. Omarm je darm geeft je daarmee alle handvatten voor het pakken van regie over je leven en aandoening, en het zelf creëren van meer geluk en gezondheid.

Bestel via Bol.com

Mijn verhaal

“Nadat ik 25 jaar geleden de diagnose Crohn kreeg, probeerde ik alles uit om me beter te voelen: diëten, beweegvormen, therapieën en meer. Sommige dingen hielpen een beetje, maar niets gaf een blijvend resultaat.

De grote omslag kwam toen ik, jaren later, ontdekte dat onbewuste gedrags- en gedachtenpatronen, stress en onderdrukte emoties mijn klachten in stand hielden en soms zelfs verergerden. Dankzij diverse oefeningen op het vlak van lichaam en geest verbeterde eindelijk mijn mentale en fysieke gezondheid.

Tot mijn grote vreugde bleek hier veel onderzoek naar te zijn, maar de kennis was niet eenvoudig te vinden en toe te passen. Ik deed vijf opleidingen om me hierin te verdiepen en ontwikkelde mijn eigen methode, die ik met veel succes toepas in mijn praktijk voor mensen met darmklachten.

Die methode, met de zeven elementen acceptatie, stressregulatie, het vinden van je kern, een gezonde leefstijl, het doorvoelen van emoties en grenzen, het aantrekken van gezondheid en het helen van je delen, presenteer ik in dit boek.

Zelf heb ik jaren doorgemodderd en gestreden tegen mijn ziekte. Die tijd wil en kan ik je besparen. Ik gun het je, om net als ik, werkelijke rust in je hoofd en je lijf te ervaren en echte vrijheid te voelen om jouw eigen leven te leven. Het is het boek dat ik zelf 25 jaar geleden had willen lezen.’

Bestel via Bol.com

'Een helder boek waarin je leert samenwerken met je lijf. Met deze zeven stappen groei je fysiek en mentaal verder.' – Hans Velders,
lichaamsgericht coach & trainer, Bronacademie
‘Ik zocht al jaren een oplossing voor mijn buikklachten. Ik probeerde alles: yoga, diëten, therapie. Alle puzzelstukjes van mijn zoektocht komen bij elkaar in dit boek. Elda heeft veel research gedaan en zelf alles in de praktijk gebracht. Ze heeft echt de kern te pakken. Wat een verademing!’ – Willy, chronische darmklachten ‘Elda’s boek wijst de weg voor heel veel mensen met darmproblematiek, maar eigenlijk is het een boek voor iedereen! Complimenten; goed geschreven en bijzonder informatief! Ik kan het aanraden’ – Robert Bridgeman,
spiritueel coach en trainer
‘Ik ben je boek aan het lezen. GEWELDIG! Herkenbaar, fijn om te lezen en soms lijkt het alsof ik over mezelf lees.’ – Monique workshopdeelnemer 'Omarm je Darm is echt een goed boek. Het geeft mij bevestiging en nog wat concrete tips, zoals de specifieke buik-meditaties en informatie over voeding (want wat is dat een puzzeltocht). Mijn complimenten!' – Minke Swinkels,
GZ-psycholoog, ziekte van Crohn
Je boek leest als een trein. Ik hoop dat het een standaard werk gaat worden. Het beslaat het hele spectrum van de mens en de darm. Chapeau!! En dank je wel. – Mirjam, lezer ‘Dit boek biedt praktische handvatten om effectief aan je (darm)gezondheid te werken, in plaats van maar wat aan te modderen. Het is niet alleen informatief, maar ook erg toegankelijk en motiverend geschreven. De prettige schrijfstijl maakt het begrijpelijk voor iedereen. Een aanrader voor iedereen die wat langer dan gemiddeld op de wc zit en serieus iets aan zijn gezondheid wil doen.’ – Jan, lezer, review Bol.com Chapeau, Elda! Wat een fijn en waardevol boek heb je geschreven. Een feest van herkenning. Ik heb het idee dat ik mijn eigen biografie gelezen heb! – Stephanie, bokscoach en colitis ulcerosa ‘Doordat ik nu anders omga met mijn klachten, voel ik me sterker, is er meer balans in mijn leven en zit ik lekkerder in mijn vel' – Gerdien, coachee ‘Ik heb al 15 jaar de ziekte van Crohn en ben altijd op zoek naar handvatten om mijn kwaliteit van leven te verbeteren. Dit is het meest complete en bruikbare boek dat ik ben tegengekomen. Het feit dat het boek focust op darmproblemen maakt het heel concreet en toepasbaar. Ik wou dat dit boek er 15 jaar geleden al was! Echt een aanrader.’ – Irene Westerbeek, Crohnfluencer 'Door het doen van de meditaties van Elda voel ik meer rust in mijn hoofd en lijf: ik kreeg een opvlamming - in overleg met de arts - zonder medicatie onder controle' – Janneke, coachee ‘Omarm je darm is niet zomaar een boek: het is een kompas voor iedereen die streeft naar een betere gezondheid en welzijn. Dorren's passie voor het onderwerp straalt door elke pagina, waardoor lezers geïnspireerd en gemotiveerd worden om de regie over hun gezondheid in eigen handen te nemen. Een absolute aanrader voor iedereen die zijn darmen wil omarmen en het pad naar een gezonder leven wil bewandelen.’ – Ingrid, lezer, review Bol.com ‘Dankjewel voor je mooie boek! Wat een verademende kijk heb je me kunnen geven op het ziekzijn. Chronische darmziekten zijn zoveel meer dan ziekenhuisbezoeken en medicijnen… Het is een zoektocht naar jezelf, je verleden en je heden. Het heeft me aan het denken gezet en een afslag bevestigd die ik al van plan was te gaan nemen: die naar meer rust en regie in mijn eigen welzijn.’ – Anandi Grefkens,
medewerker Maag- Lever- Darm Stichting